Ставки єдиного податку та ЄСВ для підприємців у 2019 році

Дата: 17.01.2019 20:24

У зв’язку із збільшенням з 1 січня 2019 року мінімальної зарплати до 4 173 грн, а прожиткового мінімуму – до 1 921 грн, ставки і єдиного податку та ЄСВ, нехай і незначно, але виростуть.

Так, ставки єдиного податку для ФО-П в 2019 році складуть, для платників:

1. першої групи (до 10% від розміру прожиткового мінімуму) – 192,10 грн на місяць;
  2. другої групи (до 20% від розміру мінімальної зарплати) – 834,60 грн на місяць;
  3. третьої групи єдиного податку:
  • для неплатників ПДВ – 5% від доходу;
  • для платників ПДВ – 3% від доходу.

4. четвертої групи (виключно сільгоспвиробники) ставка податку встановлюється в залежності від кількості використовуваної землі.

Зверніть увагу на те, що ставку єдиного податку для першої та другої груп встановлюють місцеві ради. Однак, якщо ваша міськ/сел/сільрада встановила ставку єдиного податку менше максимального рівня (менше 10% для 1 групи або менше 20% для 2 групи платників єдиного податку), вам не слід забувати, що згідно п. 293.7 ст. 293 Податкового кодексу, якщо ви здійснюєте діяльність на територіях декількох міськ/сел/сільрад, то в такому випадку платите єдиний податок все одно за ставкою 20%, незалежно від того, яка ставка встановлена вашою міськ/сел/сільрадою.

Наприклад, у вас є торгова точка (або цех) не тільки в Тульчині, але і в іншому населеному пункті. Для вас ставка як і раніше – 20% від мінімальної заробітної плати (834,60 грн).

Для підприємців на загальній системі оподаткування:

– ставка ПДФО в 2019 році – 18% від суми чистого доходу.

Чистий дохід – це дохід мінус документально підтверджені витрати.

Мінімальний місячний розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ) в 2019 році:

– для платників єдиного податку першої, другої і третьої груп та на загальній системі оподаткування – 918,06 грн.

ТЕРМІНИ СПЛАТИ

Граничні терміни сплати єдиного податку для платників:

першої та другої груп – щомісяця не пізніше 20 числа поточного місяця;

третьої групи єдиного податку за:

• I квартал – 20 травня 2019 року;
  • II квартал – 19 серпня 2019 року;
  • III квартал – 21 листопада 2019 року;
  • IV квартал – 20 лютий 2020 року.

Важливо!

Зверніть увагу, що для платників єдиного податку першої і другої груп терміни сплати єдиного податку не переносяться. Таким чином, якщо термін сплати (20-те число) припадає на вихідний (неробочий) день, єдиний податок необхідно сплатити в останній робочий день перед 20 числом.

При цьому майте на увазі: якщо ви оплачуєте податки в вечірній час (після 16:00 – 17:00), то вони будуть зараховані в бюджет тільки на наступний день. Таким чином, щоб уникнути зайвих суперечок, намагайтеся не дотягувати зі сплатою єдиного податку до останнього дня, а якщо так сталося, то сплачуйте його хоча б до обіду.

Разом з тим при бажанні платники єдиного податку першої і другої груп можуть сплатити єдиний податок наперед (на кілька місяців або навіть на рік).

Граничні терміни сплати ЄСВ для всіх ФОП – незалежно від системи оподаткування (включаючи загальну систему)- в сумі 2754,18 грн.:

за 1-й квартал – 19 квітень 2019 року;

за 2-й квартал – 19 липень 2019 року;

за 3-й квартал – 21 жовтень 2019 року;

за 4-й квартал – 20 січень 2020 року.

Знову-таки, при бажанні ЄСВ можна оплачувати і помісячно (по 918,06 грн) або авансом на рік вперед (11 016,72 грн).

ТЕРМІН ПОДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЙ

Граничні строки подання декларації за єдиним податком для платників:

першої та другої груп один раз на рік, за 2019 рік – не пізніше 1 березня 2020р.;

третьої групи за:

• I квартал – 10 травня 2019 року;
  • півріччя – 9 серпня 2019 року;
  • 9 місяців – 11 листопада 2019 року;
  • рік – 10 лютого 2020 року.
Граничний термін подання декларації про доходи за 2019 рік для ФОП на загальній системі – 10 лютий 2020 року.

Звіт з ЄСВ подається усіма ФОП один раз на рік, за 2019 рік – не пізніше 7 лютого 2020 року.

Всі звіти можна подавати як принісши їх безпосередньо в податкову, так і відправивши в електронному вигляді або поштою.

Якщо звіт в податкову замість вас приніс хтось інший, у нього повинна бути від вас як від ФОП нотаріальна довіреність. У разі відсутності довіреності інспектор має повне право цю декларацію не прийняти.

Для подачі декларації в електронному вигляді необхідно отримати електронний цифровий підпис (ЕЦП). Для цього вам знадобляться копії та оригінали паспорта та ідентифікаційного коду, а також флешка.

Якщо ви відправляєте декларацію поштою, то це потрібно зробити не пізніше, ніж за п’ять календарних днів до граничного строку подання декларації, а звіт по ЄСВ необхідно надіслати не пізніше, ніж за десять календарних днів до граничного терміну подачі.

Відправляти при цьому потрібно через Укрпошту, цінним листом, з описом вкладень та з повідомленням про доставку.

Майте на увазі, що такі листи не приносять за адресою. Одержувачу приходить повідомлення – і співробітник податкової повинен піти і отримати лист на пошті.

Якщо ви переживаєте за доставку вашого листа зі звітом, тоді відправляйте його (через Укрпошту) цінним, з описом, повідомленням і кур’єрською доставкою.